Nejpodivnější zvířata na světě

Zcela jistě jsme ještě neprozkoumali celou faunu našeho rozmanitého světa a tak není divu, že snad každý rok objeví vědci, badatelé a průzkumníci nové druhy živočichů, které doposud svět nespatřil.
Náš seznam vám představí ty nejpodivnější z nich. Znáte jiná podivná stvoření ze světa zvířat? Napište nám o nich do komentářů pod článkem.
1. Pláštník malý
Latinsky nazýván Chlamyphorus truncatus je živočich z čeledi pásovcovitých. Vyskytuje se v suchých písčitých rovinatých oblastech ve střední části západní Argentiny gratis spiele herunterladen.
Je to maličký pásovec, který dorůstá do velikosti těla 12 – 15 cm s krátkým 2,5 cm ocasem. Zajímavostí je jeho světle růžový krunýř. žije v noře a velézá za soumraku, kdy hledá mravence, červy, plže a také rostlinnou potravu. Hrabe předníma nohama a opírá se o svůj tuhý ocas a zadníma nohama odhazuje vyhrabanou zeminu. Na každé noze má pět prstů. Je velmi plachý a obtížně chovatelný updates herunterladen über. Zatím toho není moc známo o jeho rozmnožování.
2. Thorn Bug
Česky lze přeložit jako trnitý brouk a svému jménu skutečně dostojí díky nápadnému trnu na zádech. Lze ho spatřit v subtropických oblastech Jižní Ameriky, v Mexiku a na Floridě.
V dospělosti dorůstá Thorn Bug asi jednoho centimetru a je pestře zbarvený. Trn na zádech slouží zejména jako ochrana před útoky ptáků a dalších predátorů, kteří by si chtěli na tomto broučkovi pochutnat. Nejčastěji je lze spatřit na ovocných stromech, kde se usidlují na větvích.
3. Mořská vlaštovka
Latinsky Glaucus atlanticus, jinak také nazývaný jako modrý glaucus či modrý mořský slimák je druh nevelkého mořského slimáka a vyskytuje se ve všech světových oceánech, v mírných a tropických vodách, nejčastěji na východ a jih od pobřeží Jižní Afriky.
Glaucus atlanticus má zužující se zploštělé tělo a dosahuje délky až 5 cm. Barva je stříbřitě šedá na jeho hřbetní straně a tmavě a světle modrá ventrálně. Podél okraje nohou se táhnou tmavé pruhy. Jeho potravou jsou větší pelagické organismy a dokonoce mezi nimi dochází i ke kanibalismu. Glaucus patří mezi jedovaté živočichy a svůj jed také využívá k vlastní potřebě – plynem nafoukne vak na břiše, což mu umožní plavat vzhůru nohama. Je to hermafrodit, má tedy oba, samčí i samičí pohlavní orgány a rozmnožuje se pomocí vajíček. Kromě Jižní Afriky lze spatřit i v evropských vodách a na východním pobřeží Austrálie a Mozambiku.
4. Jerboa
Je to pouštní skákající hlodavec, který byl objeven v severní Africe a vyskytuje se také v Asii. Zpravidla žijí v horkých pouštích.
Jerboa má perfektní sluch a pro predátory je velmi obtížné přiblížit se k němu nepozorovaně. Zároveň je Jerboa rychlá, takže většině predátorů dokáže utéct, dosahuje rychlosti až 24km/h. Jerboa se dožívá přibližně 6 let. Svým vzhledem připomíná klokana a to i díky krátkým předním nohám a dlouhým ocasem. Jsou to noční živočichové. Přes den jsou schovaní ve svých vykopaných doupatech a ven vylézají v noci, když klesne teplota vzduchu. Většinu jejich obživy tvoří flóra a proto si svá doupata kopou v blízkosti zatravněných ploch.
5. Bodlín bezocasý
Také nazývaný tenrek nebo armatus. Latinsky Tenrec ecaudatus je největší druh bodlína a je to savec připomínající ježka, které žije ve volné přírodě na Madagaskaru a okolních ostrovech.
Bodlín bezocasý je velký zavalitý bodlín se silným a svalnatým tělem a špičatým čenichem. Přední končetiny jsou delší než zadní, ocas téměř chybí. Srst je řídká a skládá se ze štětin a bodlin. Bodlín bezocasý patří mezi samotáře s noční aktivitou, kdy přes den spí v norách a v noci se vydává za potravou. Je to všežravec a loví zejména bezobratlé živočichy, ještěrky, žáby nebo i malé savce a sbírá také ovoce. Nejdůležitějším smyslem pro Bodlína je jeho hmat – pomocí dlouhých hmatových vousů nachází hmyz ve škvírách mezi kameny a pod kůrou spadaných kmenů. Pokud je Bodlín bezocasý v ohrožení, naježí se a výhrůžně syčí. Měkké chlupy ho ale nijak neochrání, takže se většinou snaží zachránit útěkem a to mu jde velice dobře, protože běhá rychlostí at 50 km/h.
6. Venezuelská můra
Je to Svojský motýlek, který byl objeven relativně nedávno (v roce 2009) a to ve venezuelském národním parku Canaima.
Venezuelská můra je z čeledi bourcovitých motýlů, pro které je typické mohutné a chlupaté tělo s hnědým zbarvením a je pravděpodobné, že jde o zcela nový poddruch. Je to malinká můra, která není větší než jeden článek prstu.
7. Nártoun
Je to vyšší primát, který dostal své jméno díky velmi dlouhému nártu. Kromě toho je lehce rozpoznatelný díky svým obrovským očím, které mu umožňují velmi dobře vidět i ve tmě. Nártouni žijí na Filipínách a okolních ostrovech.
Jeho tělo měří jen 10-18 cm a ocas okolo 25-30 cm. Váží přibližně 130 gramů, přičemž třetinu jeho těla zabírá hlava. Jsou to pripáti, kteří se živí převážně hmyzem a loví v noci ve větvích stromů. Dokáže přeskakovat až 6 metrovými skoky. Nártouni se dožívají 8 – 12 let, ale tohoto věku se dožije jen velmi malá část, protože většina populace se dříve stane kořistí kočkovitých šelem a krajt. Dokonce ani v okolí vesnic není v bezpečí, protože jej loví i kočka domácí. Pro fandy Hvězdných válek (Star Wars) přinášíme jednu zajímavost. Právě Nártoun byl pro svou obratnost v lovu a malý vzrůst předlohou rytíře Yody.
Hrozně se mi líbí mořská vlaštovka 🙂