Nejdelší tenisové utkání na světě

Zápas Fabrice Santora s Arnaudem Clémentem v prvním kole French Open se zapíše do historie jako nejdelší v éře profesionálního tenisu. Oba Francouzi usilovali na kurtu Suzanne Lenglenové o postup do druhého kole 6 hodin a 33 minut. O jedenáct minut tak překonali rekordní duel, který v roce 1982 svedli v Davisově poháru Američan John McEnroe a Švéd Mats Wilander.

ápas Santora s dvaatřicátým nasazeným Clémentem se přitom začal hrát už v pondělí. Santoro vyhrál první dva sety 6:4 a 6:3, Clément pak ale další dvě sady získal 7:6 a 6:3 a vyrovnal na 2:2. V pátém setu muselo být utkání za stavu 5:5 přerušeno kvůli tmě.

Ani dnes se ovšem žádný z tenistů nechtěl vzdát a dramatický pátý set hráli bez osmi minut tři hodiny. Šťastnější byl nakonec Santoro, který v maratonském zápasu udělal jen 40 nevynucených chyb. Rozhodující sadu získal poměrem 16:14.